hotel
photo
hotel

 
Rezerwacja telefoniczna Oferty specjalne
Turnusy rehabilitacyjne

Zapraszamy do regeneracji zdrowia, poprawy kondycji fizycznej i psychicznej w naszym obiekcie, w którym z dala od ruchu ulicznego, w przepięknym otoczeniu pośród zieleni i w odległości 300 metrów od morza, znajdziecie Państwo niczym nie zmącony spokój, niezbędny do leczenia  i wypoczynku.

Położenie:

Łeba – niewielka miejscowość, położona nad Morzem Bałtyckim, pośród lasów sosnowych, pomiędzy dwoma jeziorami Łebskim, Sarbskim i w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego.

Odległość od stacji kolejowej i przystanku PKS około 2 km (dojazd możliwy bus-ami stojącymi pod stacją kolejową), od lotniska 100 km.

Naszym  Gościom oddajemy do dyspozycji:

Budynek „Monsun”: pokoje z łazienkami. Wyposażone w: telewizję kablową, radio, telefon, chłodziarkę, zestaw plażowy (leżak, koc plażowy, parawan). W budynku znajduje się sala konsumpcyjna.

Budynek „Zefir”: pokoje z łazienkami i balkonami na I i II kondygnacji. Wyposażone w: telewizję kablową, radio, chłodziarkę, zestaw plażowy (leżak, koc plażowy, parawan). W budynku znajduje się MediSPA. Budynek oddalony od sali konsumpcyjnej o około 50 metrów.

Budynek „Pasat”: pokoje z łazienkami i balkonami. Wyposażone w: telewizję kablową, chłodziarkę,  zestaw plażowy (leżak, koc plażowy, parawan). Budynek oddalony od sali konsumpcyjnej o około 150 metrów, a od MediSPA 50 metrów.

Oprócz bazy zabiegowej oferujemy:

 • MediSPA - z gabinetami: masażu, magnetoterapii, elektroterapii, krioterapii, laseroterapii, światłolecznictwa,  aerosoloterapii, hydroterapii, kinezyterapii,
 • Centrum Odnowy Biologicznej - z sauną, jacuzzi, solarium, gabinetem kosmetycznym, gabinetami zabiegowymi, Body Space,
 • basen odkryty z podgrzewaną wodą i brodzikiem dla dzieci i z przeciwprądem – wymiary: 19,5 m x 7 m. – czynny od miesiąca maja do września,
 • Klub „Art Cafe”, bilard, 
 • sala kominkowa: konferencyjno - szkoleniowa,
 • kawiarenka przy basenie – gdzie można delektować się smakiem aromatycznych kaw i herbat oraz deserami lub zagrać w  bilarda,
 • wypożyczalnia sprzętu sportowego i wodnego (rowery, kajaki, łódki),
 • internet bezprzewodowy ( w wyznaczonych miejscach - hol w recepcji Monsun), nie gwarantujemy zasięgu w pokojach.
 • biblioteka, parking dozorowany, duży teren rekreacyjno – sportowy.

Pakiet podstawowy zabiegów rehabilitacyjnych podczas turnusu rehabilitacyjnego i profilaktyczno-zdrowotnego:

inhalacje, magnetostymulacja, masaże: klasyczny częściowy 15 minutowy, leczniczy Aquavibron częściowy, wibracyjny, sekwencyjny-uciskowy BOA; fizykoterapia: elektrostymulacja, diadynamic, prądy interferencyjne, galwanizacja, jonoforeza, prądy Kotza, prądy Traberta, TENS, ultradźwięki; światłoterapia: lampa Sollux, Bioptron, naświetlanie promieniami UV; laseroterapia, balneoterapia: okłady borowinowe częściowe; krioterapia: miejscowa kriożelami; hydroterapia: masaż wirowy kończyn dolnych, kąpiele: perełkowa, borowinowa, solankowa, siarczkowa, w wannie z hydromasażem; kinezyterapia: ugul, ćwiczenia, rotor, tablica do ćwiczeń manualnych rąk, rowerki, orbitreki; muzykoterapia.

Pozostałe zabiegi dodatkowo płatne według cennika zabiegów rehabilitacyjnych.

Warunkiem zaordynowania zabiegów rehabilitacyjnych dla kuracjuszy, jest dostarczenie przed badaniem lekarskim informacji o stanie zdrowia, podpisanej przez lekarza kierującego z miejsca zamieszkania.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych zabiegów podczas wstępnego badania lekarskiego.

  Terminy turnusów Budynek Monsun i Zefir  pokoje 2,3  osobowe           

Ilość zabiegów

1.

04.05 - 18.05.2015

1624

3 zabiegi indywidualne, 1 zabieg grupowy 

2.

16.05 - 30.05.2015

1680

3 zabiegi indywidualne, 1 zabieg grupowy 

     również z dofinansowaniem z PFRON 

3.

31.05 - 14.06.2015

1764

3 zabiegi indywidualne, 1 zabieg grupowy

     również z dofinansowaniem z PFRON 

4.

14.06 – 28.06.2015

1946

3 zabiegi indywidualne, 1 zabieg grupowy

5.

27.06 - 11.07.2015

2240

3 zabiegi indywidualne, 1 zabieg grupowy

6.

11.07 - 25.07.2015

2282

2 zabiegi indywidualne, 1 zabieg grupowy

7.

25.07 - 08.08.2015

2464

2 zabiegi indywidualne, 1 zabieg grupowy

8.

08.08 - 22.08.2015

2300

2 zabiegi indywidualne, 1 zabieg grupowy

9.

23.08 - 06.09.2015

1932

2 zabiegi indywidualne, 1 zabieg grupowy

     również z dofinansowaniem z PFRON 

10.

06.09 - 20.09.2015

1680

3 zabiegi indywidualne, 1 zabieg grupowy

     również z dofinansowaniem z PFRON 

11.

20.09 - 04.10.2015

1500

3 zabiegi indywidualne, 1 zabieg grupowy

12.

04.10 - 18.10.2015

1470

3 zabiegi indywidualne, 1 zabieg grupowy  

W każdym turnusie dla osoby rehabilitowanej i dla opiekuna zabiegi indywidualne oraz jeden zabieg grupowy. Zabiegi wykonujemy tylko w dni robocze, z wyłączeniem dnia przyjazdu i wyjazdu.

Cennik Turnusów Rehabilitacyjnych 2015 (Pobierz cennik w formacie: PDF )

Cennik Medispa 2015 (Pobierz cennik w formacie: PDF )

Tu pobierz oświadczenie o posiadanym stopniu niepełnosprawności - PDF

Tu pobierz informację o stanie zdrowia - PDF

Organizujemy również turnusy w terminach nie ujętych w tabeli, z zastrzeżeniem zgłoszeń minimum 20 osób.

Dodatkowe informacje:

 1. Przy rezerwacji prosimy o dołączenie: ksera orzeczenia o niepełnosprawności lub oświadczenia  o posiadaniu ważnego orzeczenia o niepełnosprawności według wzoru zamieszczonego na naszej stronie internetowej, skierowania lekarskiego na turnus rehabilitacyjny, informacji o stanie zdrowia.
 2. Opiekun korzystający z zabiegów – koszt jak dla osoby na rehabilitacji. Warunkiem skorzystania z zabiegów, jest posiadanie informacji o stanie zdrowia, wystawionej przez lekarza rodzinnego i przesłanie jej na nasz adres przed przyjazdem. Ryczałtowy koszt  przy 2 zabiegach – 280 zł, przy 3 zabiegach – 330 zł. W przypadku braku karty stanu zdrowia, zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 8%.
 3. Koszt pobytu opiekun nie korzystającego z zabiegów – od kosztu turnusu  zostanie odjęty koszt zabiegów w danym turnusie, a zostanie dodany podatek VAT w wysokości 8% - jak przy pobycie wczasowym.  
 4. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 40% ceny turnusu.
 5. Dzieci do lat 3 z zabiegami, bez zapewnienia oddzielnego miejsca do spania i oddzielnego wyżywienia – opłata stała  220 zł oraz dodatkowa opłata za zabiegi 280 zł  (przy 2 zabiegach indywidualnych, 330 zł  przy 3 zabiegach indywidualnych).
 6. Transport – we własnym zakresie. Dojazd PKP do Lęborka, z Lęborka dojazd autobusem PKS lub bus-em (sprzed dworca PKP), którym za dodatkową opłatą można dojechać do Ośrodka.
 7. Dodatkowe opłaty: opłata miejscowa (klimatyczna) obowiązkowa wg cennika Urzędu Miejskiego - płatna gotówką w recepcji, wycieczki fakultatywne, transport z dworca.
 8. Dzieci do lat 10 z zabiegami (samodzielne spanie) – zniżka 5% zł od wartości turnusu.
 9. Dla osób posiadających orzeczenie o niepełnospraności, parking gratis. Pozostałe osoby 6 zł/doba.

Cena turnusu obejmuje: 

 1. Zakwaterowanie w pokojach, zgodnie z dokonaną rezerwacją. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 17:00, a kończy o godz. 10:00.
 2. Pełne wyżywienie – trzy posiłki dziennie. Śniadania i kolacje szwedzki bufet, obiady serwowane. Świadczenia rozpoczynają się obiadokolacją w dniu przyjazdu, a kończą śniadaniem w dniu wyjazdu.
 3. Opieka pielęgniarska i lekarska na wezwanie.
 4. Wstępna konsultacja medyczna - dwa lub trzy zabiegi lecznicze wykonywane w dni robocze (w zależności od terminu turnusu).
 5. Program kulturalno-rekreacyjny i integracyjny: wycieczki piesze, wycieczki fakultatywne, imprezy rozrywkowe, wieczorki taneczne, karaoke, biesiada przy ognisku z pieczeniem kiełbasek, zabawy. Bilety wstępu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.
 6. Bezpłatnie: dostęp do Internetu WI-FI w wyznaczonych miejscach (nie gwarantujemy zasięgu w pokojach).
 7. Korzystanie z basenu odkrytego z podgrzewaną wodą, w okresie od maja do końca września.

Posiadamy wpis do rejestru organizatorów OR/22/05/13 ważny do dnia 15.02.2016

i Ośrodków OD/22/05/13 ważny do dnia 11.02.2016 r.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON na turnus rehabilitacyjny

Dofinansowanie mogą otrzymać:

- dzieci, młodzież i osoby powyżej 16 roku życia, posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub grupę inwalidzką, bądź rolniczą rentą inwalidzką, pracownicy Zakładów Pracy Chronionej,

Aby otrzymać dofinansowanie należy się zgłosić do najbliższego miejscu zamieszkania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, z których należy pobrać wymagane druki do wypełnienia.

Proszę pamiętać, że dofinansowanie również przysługuje opiekunowi osoby rehabilitowanej, jeśli jest zakwalifikowany na podstawie opinii lekarza we wniosku kwalifikacyjnym

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie przez PCPR lub MOPS, wówczas decyzję wraz z wnioskiem prosimy przesłać na adres:

Lech Resort & Spa   ul. Brzozowa 18    84-360 Łeba

© LECH Resort & Spa - wczasy, konferencje, odnowa biologiczna, pakiety spa